Nové Dočasně otevřené zdroje po dobu karantény

Kramerius - Digitální knihovna je pro vysoké školy nově otevřena bez omezení. Po přihlášení je zpřístupněný také Kramerius MZK a NTK.

Cambridge University Press dává volný přístup k více než 700 e-knihám.

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo plné texty učebnic z široké škály oborů.

E-učebnice: Fraus, Nová škola, Taktik

Aktuální webináře

Hledáte konkrétní titul?

  • Zkuste univerzitní vyhledávač UKAŽ a vyhledávání omezte na e-zdroje. UKAŽ zobrazí i česky psané e-knihy z Bookportu (pedagogika, psychologie, management) a všechny e-knihy vydané v nakladatelství PedF UK a Karolinum. Zároveň UKAŽ prohledává e-knihy z desítek dalších vydavatelství.
  • Přes 1300 titulů beletrie v češtině můžete stahovat zdarma přes www.knihovny.cz.

Hledáte informace k zadanému tématu a nejste limitováni konkrétními tituly?

  • Do univerzitního vyhledávače UKAŽ zadejte klíčové slovo, např. v češtině či angličtině. Omezte vyhledávání na e-zdroje. Zobrazí se články i e-knihy. Pokud potřebujete ještě více, prozkoumejte databáze na ezdroje.cuni.cz. Podle oborů jsou databáze seřazené zde.

Jak sledovat česká média:

  • Anopress - denní tisk, časopisy a rozhlasové pořady od roku 1996 dodnes (pro PedF UK). Jak pracovat s databází, čtěte zde, jak zadávat dotazy, najdete zde.

Hudební pohlazení na závěr:

  • Music Online - 700 000 stran hudebních partitur pro nekomerční využití (přístupné pro PedF UK)

Otevřeli jsme online poradnu

přes FB: @knihovnapedfpraha
e-mailem: knihovna@pedf.cuni.cz

Podle příslušných licenčních smluv je zakázano využívat el. informační zdroje jinak než jen pro vlastní osobní okamžitou studijní a výzkumnou potřebu. Hromadné stahování dat z jednotlivých zdrojů zjevně převyšující aktuální osobní výzkumnou a studijní potřebu je považováno za porušení licenčních podmínek a může vést k zablokování přístupu ke zdroji pro celou UK. Neoprávněné užití nebo rozšiřování díla může být trestně stíháno a následky ponese individuální uživatel.